Mediedækning

På denne side kan du finde kontaktoplysninger på de øvrige pendlerklubber i Danmark

Vordingborg – København H
Jan Jensen
VOpendler@Hotmail.com

Aarhus – København
Anders Nymand
Andersnymand@gmail.com
Tlf 22582920

Hedehusene – København
Anne Storm
Storm.anne@gmail.com
Tlf 53614414

Glumsø – København H
michael Jørgensen
Email mj@co-industri.dk

Nordvestbanen
Hvalsø – lejre
Sune Friedrichen
Tlf 22173260

Trekroner – København H
Steen Uffe Tommerup
Trekronertogets@herlighed.dk

Kalundborg – Holbæk Kbh
Flemming Hvass
Flemming@hvassmail.dk

Tølløse pendlerklubben
Kirsten Andersen
Email ters@c.dk

Hvalsø – København
Email erwin@naes.dk
Tlf 24693850

Lundby – Nørreport
Lars Kjær Hansen
Pendler.lundby@syvsogne.dk

Sorø – Odense
Jan.vieugel@hotmail.com

Borup – Viby
nanna feld
Nanna@sandholt-feld.dk

Slagelse – Kbh/Odense
Toke hermind
th@belive.dk
Tlf 0045 20915411

Hedehusene – København H
Anne storm
Storm.anne@gmail.com
0045 53614414

Roskilde – København H
Danny W. Pedersen
egos@live.dk
Roskildependler@live.dk
Tlf 42734479

Strækning Helsingør – Malmø
Kystbanen – DSB First
Michael Randropp
mp.randropp@Gmail.com
kystbanen@live.dk
TLF: 004526397100

Stationsansvarlig på Kystbanen
Helsingør
Daniel Katz

Snekkersten
Peter Langford
Email Peter.langford@hotmail.com
0045 28341866
Espergærde

Humlebæk
Michael Randropp – talsmand se ovenfor

Nivå
Mogens Grunnet
Nivaa@grunnetglobal.com
40514448

Kokkedal
Jesper Laursen
Email Jesper.laursen@gmail.com
0045 40214188

Nykøbing F – København H

Conny Hansen
Email lfpendlerklub@gmail.com

Padborg – Kolding – København H
Helge Poulsen
hellosregio@mail.com
0045 75527142

odense-Fredericia
Sune skousen
Sune.skousen@gmail.com

Svendborg -Odense
Natasja Thrane Vium Rasmussen
Email natasjatvr@hotmail.com
25719679
Arden –Aalborg
Per Bjørn Salling
Email perbjoern@gmail.com


Anne fiber
Pendlertalsmand@gmail

Frederikshavn – Aalborg
Jens Christian Andersen
jca@10mb.dk
TLF: 26254421/ 98485121

Aarhus – Struer
Bror Arnfast
bror@aabc.dk
Tlf 72286320

S-tog talsmænd:

Pendlertalsmand for S-togsstrækningen Frederikssundbanen:

Torben James Jensen
Lundebjerggårdsvej 18, 1. th
2740 Skovlunde
Telefon 44944034
torben.james.jensen@groennehaven.dk

Talsmand S tog høje Taastrup banen
Daniel Majgren
Email danielmajgren@live.dk

Pendlertalsmand for S-togsstrækningen Farumbanen:

Steen thomassen
Farumbanen@thomassen.net
Tlf 21227677

Pendlertalsmand for S-togsstrækningen Køge Bugtbanen:

Kristian Jakobsen
Email glade@glade.dk
51808009

Pendlertalsmand for S-togsstrækningen Klampenborgbanen

Jørn Langerholt
Email langerholt@gmail.com

Pendlertalsmand for S togs banen : Ringbanen
Frank Nørgaard 21288799
mail: finn@os.dk

Pendlertalsmand for Stog banen : hillerødbanen
Lisa Sonessen
Lisa@mail.dk
Tlf 30254024

Bornholm passagerforening
Ann hartl (formand)
Niklas fick (næstformand)

Bornholms pendlergruppe
Martin green
Mrgn@outlook.dk